Zamki Wielkiej Brytanii

Written by admin on Kwiecień 29, 2009

Wielka Brytania jest krajem z bogatą historią, która rozgrywała się przede wszystkim w zamkach. Zamki te są pozostałością po dynastiach, świadectwem historii i kultury Anglii. Część z nich jest doskonałą atrakcją dla turystów, dlatego też Anglicy dbają o ich ruiny, często też je odrestaurowują. Zamki w Wielkiej Brytanii znaleźć można prawie wszędzie od północy po południe kraju.

Do najbardziej znanych należą: Beaumaris- jest uważany za jeden z najpiękniejszych dzięki zachowaniu doskonałej symetrii i wzniesieniu go na planie ośmiokąta, położony jest na wyspie Anglesey- jest to zamek forteca; Caernarfon- położony jest nad rzeką Seiont i Menai Strat, jest to również zamek forteca, zaliczany do największych tego typu jeszcze z czasów średniowiecza; Conwy- jest to wielki i okazały zamek- forteca, którego wnętrza do dziś można zwiedzać, był to zamek zbudowany dla Edwarda I; Harlech- położony jest na wysokiej i skalistej górze, co zapewnia nieprzeciętny widok i wrażenia z jego podziwiania.

Wielka Brytania jest bogata w zamki- fortece, dzięki czemu na podstawie ich budowy można odtworzyć tendencje w budownictwie np. średniowiecznym i dalszy ich rozwój. Dodatkowo są one często uwikłane w historię narodową, legendy czy podania. Dzięki temu stają się one świadectwem dawnych dziejów. Doskonałym pomysłem na wakacje jest podążanie „szlakiem” starych zamczysk i zamków, tym bardziej że każdy z nich posiada swoją własną niebywałą historię i kryje różne tajemnice.

Leave a Reply

Security Code: